PLAZMY - ČO JE TO PLAZMA - UMIESTNENIE - PRIPOJENIA ZARIADENÍ - ZOBRAZENIE A CHYBY     

 
 

Umiestnenie

Plazmové televízory sú určené do domácností ale v kľude aj do firiem, kde sledovanie televízora má byť aj zážitkom.  Nie je len pre jeho  kvalitu obrazu a zobrazovacie schopnosti. 

Umiestňovanie plazmy je vždy otázne. Nie vždy, ak ste boli zvyknutý na umiestnenie televízora na jednom mieste, je toto miesto vhodné aj pre plazmu.  Pri umiestňovaní a voľby miesta pre plazmu platí niekoľko pravidiel. Tie by nemali byť porušené, inak hrozí znehodnotenie televízora, alebo  vlastná strata pravého zážitku a kvalít.  Plazmu často umiestňujú mimo obývačky, klasickej miestnosti aj do spální a detských izieb.  Treba myslieť na niekoľko faktov o televízore. Šialené nápady vešania televízora na strop docieli, že nebudete môcť sa o televízor takto vysoko umiestnený dostatočne starať a priveľmi prašné prostredie môže televízor zvnútra oslabovať.

Taktiež pre vyššiu váhu televízora nie je príliš vhodné riešiť jeho zavesenie a udržanie, ak si nie ste dostatočne istý pevnosťou stropného muriva, alebo držiacej konštrukcie. Zavesenie na stenu, alebo  udržiavanie na vlastnom podstavci je klasické umiestnenie a zostaňme mu v tomto prípade naďalej verní. Televízor je citlivý na mechanické poškodenie, preto aj športové hry a šialené party v miestnosti s plazmou nie sú na mieste.  

 

Ako sme už spomenuli na tejto stránke, nie je príliš dobrou voľbou ak sa televízor umiestňuje niekam do malého priestoru, určite nie do kúpeľne a nie do kuchyne.  Televízor je dominantou. Ak ste doteraz takýto televízor nemali, zrejme vám postačil celkom malý stolík alebo priamo priestor v obývacej stene. 

TV plasmaTentoraz ale  bude treba vyriešiť aj situáciu s nábytkom a konštrukciou zariadenia na ktorom bude televízor stáť. Stolík alebo časť z nábytku. Televízor plazmového typu by mal byť ďalej od očí a s jeho rozsahom do celej miestnosti. Vtedy bude televízor správne plniť svoj účel.

 

 

 
 
 

© 2009 TNGFLKZ. Všetky práva na textový obsah a riešenie dizajnu N-games.eu, majiteľ obrazových práv a webu L222